Semináře a workshopy
Pro základní umělecké školy
VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O CEMBALE / STARÉ HUDBĚ
a báli jste se zeptat…
Tematické workshopy a semináře pro učitele klavíru, cembala, varhan, korepetitory i další nadšence.
ČÍM SE LIŠÍ TECHNIKA HRY NA KLAVÍR & NA CEMBALO?
Na co si dát pozor a jak používat cembalo v klavírním vyučování jako lákadlo do světa staré hudby?
MODERNÍ CEMBALOVÉ ŠKOLY
Kde najít snadný barokní repertoár použitelný pro výuku cembala, klavíru a varhan?
OZDOBY BAROKNÍ DOBY, ANEB JAK ZDOBIT S RADOSTÍ & NOBLESOU
Jak používat ozdoby od útlého věku a nevytvořit dětem v hlavě zbytečné bloky?
ZÁKLADY BAROKNÍCH TANCŮ
Zkuste si zahrát k tanci a zatančit na živou hudbu a vaše interpretace již nebude nikdy stejná.
INTERPRETAČNÍ KURZY PRO DĚTI
Repertoár 17. a 18. století na cembalo, či na klavír.
CEMBALOVÝ KONCERT, ANEB NAKOUKNĚTE POD POKLIČKU
Sólo „recitál“, nebo komorní koncert pro zvídavé posluchače – s poutavým povídáním o nástrojích, skladbách a historických souvislostech.
SEMINÁŘ NA PŘÁNÍ
Ráda vytvořím na míru, zvolíte-li si téma, o němž mám co říct...
Koncertní projekty
Fandango, Pro Arte Bohemica
Komorní hudba mne baví odjakživa.
Stala jsem se cembalistkou, protože cembalo je naprosto ideálním komorním partnerem.
Spoluhráči jsou nejen mými profesionálními partnery, ale hlavně blízkými přáteli.
FANDANGO
Píše se rok 2010 a já dostávám stipendium na prestižní kurzy Académie de Sablé ve Francii. Vystupuji ze své komfortní zóny a poprvé v životě se vydávám sama do neznáma. V Sablé potkávám Ludovicu Mosca, s níž si na první pohled padneme do oka. V tu chvíli netuším, kolik se toho od ní budu moci naučit.
O pár let dříve mám jeden ze svých prvních cembalových koncertů, kam zavítá varhanice Lucie Guerra Žáková. Ačkoliv jsem na začátku svých studií, mé hraní ji něčím zaujme a rozhodne se také ještě studovat cembalo. Za pár let mne ve škole na chodbě osloví s dotazem, zda bych s ní nechtěla hrát. Vždy když váhám, kterým směrem se v hudebním životě vydat, zázračným způsobem zasáhne a postrčí mne.
Španělský kulturní atašé Pablo Rupérez Pascualena nám při prvním setkání řekne, že jsme natolik bláznivé ženy, že náš mimořádný projekt podpoří.
Od roku 2013 jsme FANDANGO pro dvě cembala, kastaněty a tanec pod záštitou Španělské ambasády v Praze uvedly na mnoha festivalech (Lípa Musica, Haydnovy slavnosti, Talichův Beroun, Festival Mediterránea), iniciovaly jsme vznik nových skladeb, uspořádaly řadu workshopů a seminářů pro studenty i pedagogy. Koncertovaly jsme společně v Čechách i ve Španělsku, natáčely pro Český rozhlas.
Za všemi našimi projekty stojí živelná energie, neutuchající inspirace a radost ze společného muzicírování.
PRO ARTE BOHEMICA
Píše se rok 2007, začínám studovat na AMU a otevírá se mi možnost navštěvovat hodiny komorní hry na Týnské škole - Collegium Marianum. Seznamuji se tak nejen s báječnými profesory, ale zejména s kolegy, kteří hrají na historické nástroje, které se na AMU neučí. Tehdy poprvé zaregistruji Michaelu AMBROSI, ale protože mám oči pouze pro svůj tehdejší soubor, k naší spolupráci nedojde.
V roce 2012 se mi podaří uspět na prestižní mezinárodní soutěži Pražské jaro. Michaela ještě studuje v Haagu, ale pomalu se chystá vrátit do Čech a hledá spoluhráče. A tak se po letech potkáváme a vymýšlíme program, který bychom mohly nabídnout pro Listinu mladých umělců. A světe div se, na listinu jsme zařazeny a vzniká náš unikátní projekt Zapomenuté perly.
Máme za sebou řadu společných koncertů pro KPH i významné festivaly, vydání moderních edic skladeb, které hrajeme, dokončené disertace, několik absolventů na AMU i JAMU.
Spojuje nás láska k české hudbě 18. století, na pódiu si užíváme radostné souznění i lehkost spolubytí.
Soukromé vyučování
Formou osobního setkání nebo on-line
Každý, kdo jde studovat hudbu, má sny. V prvním ročníku konzervatoře téměř nikdo nechce být učitelem, a přesto se jím většina studentů stane. I já jsem tehdy chtěla být pouze koncertním umělcem.
Učit jsem začala, když mi bylo sedmnáct a moji první studenti byli pokusnými králíky. Za ta léta jsem se ale o kousek posunula. Naučila jsem se hodně věcí o hudbě, ale také o vztazích, empatii, pokoře a laskavosti. Dnes už se k pedagogické profesi hrdě hlásím.
Setkání se studenty vnímám jako dar.
S každým hledám jeho vlastní osobitou cestu k hudbě.
Nestydím se přiznat, že něco nevím.
Těší mne, když student dokáže něco o kousek lépe, než to dovedu já.